علیرضا

خارج از پست

طی تحقیقاتی ثابت شده آدما هرچی خوشکل ترن دیرتر جواب مسیج میدن . من خودم همیشه بلادرنگ جواب میدم دیگه شما خودت بقیه شو حساب کن

امروز زنی با من سوار تاکسی شد، تا نشست و تاکسی حرکت کرد شروع کرد به فحش دادن به شوهرش که انگشتش را شکسته و بی کس است و تنها، مشخص بود برای چه فحش میدهد و مینالد، دنبال جلب ترحم بود کرایه تاکسی ندهد اما وقتی راننده تاکسی گفت "ساکت شود" فهمید حرفهایش فایده ای ندارد!
پایان مسیر بود، راننده که دور زد! پیاده شد، دیگر غر نمیزد دیگر از کسی انتظاری نداشت، دنبال ترحم نبود، تنها بود و خودش، اصولا وقتی آدمها تنها میشوند دیگر نقشی ندارند، تماشاگری نیست برایش نقشی بازی کنند، دنیای خودشان و تصوراتشان میشود زندگیشان، بدون توحه به کسی، بعد زن رو کرد به آسمان و زیر لب چیزی زمزمه کرد، معلوم بود مخاطب خداست،
اما مشخص بود خدا طبق معمول از پشت آکواریمی که آفریده فقط نگاه میکند، این ماهیهایی زشت و زیبا که خلق کرده و دیگر به شکل چندش و لزجی لای هم میلولند، مثل کوسه ها هم را میدرند و میخورند، اما خدا فقط نگاه میکرد!
من اگر خدا بودم سیگاری میگیراندم و بغض میکردم، چه میکنند بندگانم، بعد مشتی غذای ماهی برمیداشتم و در آکواریوم را باز میکردم و برای این ماهی که شوهرش انگشتش را شکسته غذا میریختم تا لااقل دلش به خدایش گرم شود، تا دیگر لای سنگ ها دنبال غذا نگردد، من اگر خدا بودم شاید اینکار را میکردم، اما خدا فقط نگاه کرد، نمیدانم، شاید هم بعدا مشتی غذا بردارد و برای زن بریزد، نمیدانم، من خدا نیستم!

دیدگاه (۶)

عالی بود عالی
هی! از ته دلم
درد و درد و درد...
قدیما یه فحشی بود میگفتن درد بگیری... که گرفتیم...
پاسخ:
البته لازم به ذکر هست که ما خدا نیستیم :))))

از نیچه خواندم : جان این نجات بخشان پر از رخنه ها بود . رخنه هایی که با وهم خویش پر کردند ، با رخنه گیر خویش که خدا می نامنداش .
رخنه گیر نکنیم این بی نوا را !

همین نگاه کردن خدا هم کلی حرفه
گاهی انگشت که هیچی
لازمه گردن آدمو بزنن بشکونن
که آدم بدونه سرشو کدوم وری بگیره و حرف بزنه
به کی حرف بزنه و
چی بگه
.
اما در کل
خااااک تو سر شوهر بی شعور بی شرفش
که زنش باید بشینه تو تاکسی درد و دل کنه
:|
.
همه ما هر روز مشابه همین تجربه رو داریم
با ظاهر کمی متفاوت
.
اما بازم زندگی با همه درداش قشنگه، چون جریان داره
و خداهم فقط بیننده نیست
کارگردان و بازیگردان و نویسنده و همه چی خودشه(هول نکنید!)
.
من خودم بش فک میکنم هول میکنم :))
پاسخ:
کی میتونه جای خدا باشه ؟

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی